SOUPISKY

  1 Deishuan BOOKER / USA
  4 Petr BENDA / CZE
  6 Pavel PUMPRLA / CZE
13 Martin PETERKA / CZE
17 Jaromír BOHAČÍK / CZE
20 Hayden DALTON / USA
31 Martin KŘÍŽ / CZE
32 Roko ROGIĆ / CRO
35 Zach HANKINS / USA
77 Vojtěch HRUBAN / CZE
94 Petr ŠAFARČÍK / CZE
98 Jakub TŮMA / CZE

Trenéři: Oren AMIEL a Saša SEKULIĆ

 

 

  2 Orzen PAVLOVIĆ / CRO
  4 Tomáš VYORAL / CZE
  6 Prokop SLANINA / CZE
  7 Radek NEČAS / CZE
  8 Viktor PŮLPÁN / CZE
  9 Kamil ŠVRDLÍK / CZE
11 David ŠKRANC / CZE
12 Ondřej KOHOUT / CZE
13 Josef POTOČEK / CZE
24 Ondřej VÝCHA / CZE
34 Michal SVOJANOVSKÝ / CZE
35 Michal SVOBODA / CZE

Trenéři: Kenneth SCALABRONI a Adam KONVALINKA
 

VÁŽENÍ DIVÁCI,

vítáme vás opět po letní přestávce pod bezednými koši nymburské haly. Dnešní utkání proti Pardubicím je jubilejní osmisté v lize v našem jubilejním 20. ročníku v NBL. Ze 799 dříve odehraných zápasů jsme vyhráli celkem 712krát.

Věříme, že si najdete cestu do naší haly v co největším počtu, abyste mohli na vlastní oči sledovat pětici úspěšných reprezentantů ze Světového poháru v Číně, kteří lví měrou pomohli k vyrovnání nejlepšího československého umístění na MS a České republice k 10. místu v pořadí reprezentačních týmů na světě. K atraktivnímu basketbalu bezesporu pomohou nové posily i dva hráči, kteří už byli v našich barvách v minulé sezoně.

 

DALŠÍ ZÁPASY

 

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE Z PARDUBIC

Klub byl založen v roce 1956 pod jménem Rudá hvězda Pardubice a patřil v době vzniku pod ministerstvo vnitra. V lize se objevil poprvé šest let po založení. Pod názvem RH Pardubice získal v domácí lize svou jedinou zlatou medaili (1984), dvě stříbrné (-74, -83) a jednu bronzovou (-85). Od roku 1997 nastupují hráči pod hlavičkou BK Pardubice a střídají tři titulární partnery: Ostacolor, Synthesia a současný JIP. Na medailové radosti navázali hráči Pardubic v posledních deseti letech čtyři třetími místy (-11, -16, -17, -18).
V Českém poháru dosáhly Pardubice na nejvyšší metu v roce 1994 a v roce 2016. V roce 2016 však náš tým v poháru nestartoval.

LETOŠNÍ SEZONA PARDUBIC

Pro letošní sezonu a potažmo i další roky změnily Pardubice filosofii. „Zatímco dříve jsme stavěli tým s ohledem na naši účast v pohárech FIBA, nyní chceme dávat více prostoru mladším hráčům,“ řekl při tiskové konferenci klubu předseda představenstva Pavel Stara.
Nejviditelnější změnou je příchod nového trenéra. Kenneth Scalabroni vešel u nás ve známost především sedmi roky strávenými v USK Praha, jeho nový asistent Adam Konvalinka je zase známý mládežnickým trenérům, kteří v posledních 16 letech hráli proti Sokolu Pražskému, kde vedl celou řadu žákovských a dorosteneckých družstev.
Hráčská soupiska se od minulé sezony příliš nezměnila. Kapitánem je Radek Nečas, který ve svých 39 letech je po Davidovi Machačovi druhým nejstarším hráčem NBL v aktuálních soupiskách všech 12 klubů. Nováčkem na soupisce je Tomáš Vyoral, který přestoupil z našeho týmu. Druhým nováčkem je Prokop Slanina, rodák z Brna (*1995), který byl od roku 2012 mimo ČR (Itálie a USA). Třetím nováčkem v týmu Beksy je přeloučský rodák Petr Heřman. Ten však letošní sezonu odehraje v Brně. Na soupisce je celá řada méně než třiadvacetiletých hráčů a od roku 2005 ani jeden Američan.
V přípravě odehrály Pardubice 8 zápasů se třemi výhrami. Soupeři jim byly týmy z Polska a Slovenska

Další informace o soupeři

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

S Pardubicemi sehráli 82 utkání v lize, českém poháru nebo přípravě. Vítězných bylo podle očekávání daleko více než prohraných (74:8). Skóre je aktivní 7.330 : 5.882.
Pardubice mají však mezi všemi našimi soupeři z NBL zvláštní postavení. Je to tým, který nás jako poslední porazil a to v březnu minulého roku v nadstavbě o čtyři body. Je také posledním týmem, který vyhrál na naší palubovce a to v květnu roku 2010. Byla to naše poslední, šestnáctá, prohra doma. Od té doby jsme na domácí palubovce v lize jen vítězili, celkem ve 169 zápasech v řadě.

NOVÍ HRÁČI NA SOUPISCE NYMBURKA

Naše soupiska doznala pochopitelně několika změn. Nová jména se dají snadno vysledovat, ale že je věkový průměr skoro o tři roky nižší, to už chce nějaké výpočty.

Zach HANKINS

Nejvyšším mužem v týmu je Zach Hankins (#35). Jeho 211 cm zdobilo v minulých letech akademické týmy Ferris State a Xavier a v létě vyzkoušel i letní ligu NBA. Pro milovníka smečovaných košů to bude první zahraniční angažmá.

Deishuan BOOKER

Poprvé v Evropě je také Deishuan Booker (#1). Tomu ještě ani nebylo 23 let. Je to výborný atlet a jeho silnou zbraní je nájezd do koše se zakončením pravou i levou rukou. Na střední školu chodil na Democracy Prep Agassi Campus v Las Vegas. Poté hrál za Gillette College a Southern Idaho, než na poslední dva univerzitní roky NCAA zamířil do Long Beach State.

Hayden DALTON

Pivot Hayden Dalton (#20), třetí Američan, už zkušenost s evropským basketbalem má. Po NCAA v týmu Wyoming Cowboys odehrál minulou sezonu v Bakken Bears, kde vybojoval mistrovský titul a pomohl klubu ke čtvrtfinále FIBA Europe Cupu.

Roko ROGIĆ

Rozehrávač Roko Rogić (#32) je odchovancem chorvatské Cedevity Zahřeb. Za posledních deset let prošel mnoha balkánskými týmy i druhou italskou ligou. Do Nymburka přišel z Cibony Zahřeb. Jako chorvatský reprezentant si letos zahrál také letní ligu NBA.

Jakub TŮMA

S nejvyšším číslem soupisky bude hrát Jakub Tůma (#98). Odchovanec Litoměřic od roku 2013 startoval za USK Praha. Kromě účasti na ME U18 a U20 byl letos součástí univerziádního výběru. Jakub o sobě dal výrazně vědět ve čtvrtfinále KNBL v minulé sezoně, kdy měl proti našemu týmu průměr 15,5 bodů a 5,5 asistence na zápas.

NYMBURK V PŘÍPRAVĚ

Naši hráči zahájili přípravu nejpozději ze všech ligových družstev až 28. srpna ve značně nekompletním složení. Chyběli reprezentanti, a proto na výpomoc přišli dva Chorvati a jeden Černohorec. Odehráli jsme celkem sedm přípravných zápasů a prohráli jsme pouze jeden v Polsku o pět bodů. Poslední tři, které jsme již hráli v plné sestavě, jsme vyhrávali obrovským rozdílem.

Přehled výsledků:
Kolín - Nymburk 60:100
Nymburk - Ostrów Wlkp 71:60
Ostrów Wlkp - Nymburk 74:75
Gliwice - Nymburk 95:90
Šentjur - Nymburk 63:99
Krka N.M. - Nymburk 82:102
Šenčur - Nymburk 69:109

VSTUPENKY / PERMANENTKY

Vstupenky na všechny zápasy NBL i BCL můžete zakoupit pomocí předprodejního terminálu na adrese: https://bknymburk.enigoo.cz/online/#/tickets stejně tak jako na terminálech Sazky. Ani ceny vstupenek se nemění. Nově si můžete zakoupit prostřednictvím webové aplikace i permanentky do Nymburka i na Královku a zajistit si tak stejné místo na každý zápas bez nutnosti čekat frontu na pokladně. Kromě této výhody ušetříte i nemalý obnos. Do Nymburka stojí 900,- Kč a do Prahy 800,- Kč. Pokud však zakoupíte do obou hal, získáte slevu 200,- Kč. Na našich stránkách najdete podrobný návod, permanentky koupit a jak získat slevu.

AUTOBUS NA ZÁPASY V NYMBURCE

Jako v minulých letech organizujeme autobusové spojení na zápasy v Nymburce. Autobus vyjíždí od hlavního nádraží v Nymburce vždy 35 min. před stanoveným začátkem. Dalšími zastávkami jsou: „U výkupu“(Jičínská ul.) a „Náměstí Přemyslovců". Po utkání odjíždí autobus zpět po uvedené trase od Sportovního centra 20 min. po skončení utkání.

90 LET NYMBURSKÉHO BASKETBALU

V rámci oslav, které se konaly 21. Září, si na nymburské palubovce zahráli bývalí hráči Josef Jelínek, Mladen Gambiroža, Marek Loula, Michal Hubálek, Lukáš Zahořík, Matěj Sýkora, David Panáček, Tomáš Grepl, Emil Palatinus, Pavel Englický, Ondra Říhovský, Petr Kroupa, Pavel Bacík, Theo Dlugoš a Láďa Sokolovský zápas proti juniorům U19 Akademie. Mládí vyhrálo 101:85, ale utkání bylo ve střední části velice vyrovnané. Mladí ukázali rychlost, dříve narození chytrost. Pak měl následovat přípravný zápas proti Pardubicím, ty se však necelých 24 hodin před úvodním rozskokem omluvily kvůli problémům se sestavou. Den pokračoval slavnostním večerem pro bývalé i současné členy klubu, při kterém bylo předáno Čestné členství v klubu za významný přínos k rozvoji basketbalu v Nymburce pánům Vlastimilu Polákovi (nejstarší basketbalista Nymburka - 97 let), Vladimíru Pokornému (bývalý ředitel školy ZŠ Komenského), Miloši Peterovi (bývalý starosta Nymburka a hejtman Středočeského kraje), Miroslavu Janstovi (bývalý prezident a zakladatel klubu BK Nymburk), Františku Janstovi in memoriam (zakladatel klubu BK Nymburk a první donátor) a Ladislavu Kutíkovi (bývalý starosta Nymburka a dlouholetý trenér - 55 let!!).

BASKETBALOVÁ AKADEMIE

BA Nymburk otevřela další sezonu a opět zapojila do mistrovských soutěží minimálně jedno družstvo. Junioři U19 a kadeti U17 startují v nejvyšší soutěži celostátní extralize. Žáci U15 a U14 získali místo v lize, která je kvalifikací o extraligu a posledním stupněm jejich snažení je účast na Mistrovství ČR. Minižákovské týmy startují v krajském přeboru, který je jejich nejvyšší soutěží. V kategoriích U12 a U11 má naše akademie dva týmy - jeden nymburský a jeden z Milovic.
Muži B, jak se dlouhá léta před tím druhý tým jmenoval, se spojili s poděbradským basketbalem a vzniklo družstvo Basket Polabí. „Spojení je logickým vyústěním spolupráce v mládežnických kategoriích, která se každým rokem prohlubuje a od letošního roku jsme tuto polabskou spolupráci rozšířili o mužský celek v 1. lize, který věříme bude ještě zajímavější v dalších sezonách, tím že budeme mít více končících juniorů jak z BA Nymburk tak z Basket Poděbrady. Věřím, že během dvou až tří sezón se nám podaří společně vybudovat družstvo, které bude hrát špici 1. ligy. Osobně se moc těším na utkání v zrekonstruované hale v Poděbradech, kde věřím, že najdeme i početné publikum,“ řekl ředitel BA Nymburk Ladislav Sokolovský. Termínovou listinu i soupisku najdete na stránkách ČBF. Zápasy se do otevření poděbradské BIOSky budou hrát na Komendě v neděli vpodvečer.

PŘEDSTAVENÍ PARTNERA UTKÁNÍ

ERA (člen skupiny OMNIPOL) navazuje na to nejlepší z dědictví pardubické společnosti Tesla, její systémy zúročují půlstoletí vývoje originální české technologie v oblasti pasivní radiolokace. ERA vyvíjí a vyrábí systémy zajišťující bezpečnost letového provozu, a to pro civilní i vojenské účely. Za 25 let své existence instalovala přes 130 těchto systémů v 65 zemích pěti kontinentů. ERA vyvinula unikátní systém VERA-NG pro sledování a identifikaci cílů ve vzduchu, na zemi i na moři. Zároveň se zapsala do historie civilního řízení letového provozu s novou technologií pro sledování pohybu letadel.
 

Bonusové videoHighligth z posledního přípravného zápasu ve Slovinsku